Board of Management


Bir yanda
Eski zamanlardan buyana farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan, farklı kültürlerin doğuşuna, savaşlara ve barışlara tanıklık eden,

Diğer yanda
Yarım asır önce, medeniyetlerin merkezi Anadolu’dan yola çıkan, yaratıcı ve girişimci ruhların başarı için attıkları ilk adım durmadan ve yorulmadan çalışanbir ekip ve daha iyiye, daha güzele ulaşmak için son teknolojiyi kullanarak hedeflerine doğru yol alan güçlü bir firma…

Medeniyetlerin buluşma noktası Anadolu’da doğan UĞUR GRUP, geçmişten gelen bu güç ve tarihsel birikimle faaliyet gösterdiği her alanda adında söz ettiriyor. Kısacası doğduğu bu topraklardan dünyaya doğru yol alıyor ve kendine çizdiği bu yolda en iyiye ulaşmak için durmadan çalışıyor.

Başkandan Mesaj


Dünyamız her geçen gün, günlük yaşamın bütün yönleri ile; ekonomik, politik, sosyal ve teknolojik anlamda, hemen her alanda çok hızlı bir şekilde değişim göstermektedir. Küresel ticaret te bu hızlı değişimden nasibini almakta, bu değişimlerden geniş ölçüde etkilenmekte ve oluşan her yeni değişim, beraberinde sürekli kendini yenilemeyi doğurmaktadır.

Bu giderek yükselen yenilenme, değişim, rekabet ve mücadele ortamında; performans ve pazar payını artırmak ve geri dönüşleri yatırıma çevirmek için izlenmesi gereken yolları doğru çözümler ve teknoloji ile uyumlu hale getirmek suretiyle; etkin iş stratejileri üretmek ve gereken operasyon planlarını oluşturmaya odaklanmamız, artık vazgeçilmez bir unsur durumuna gelmiştir.

UĞUR Group, her zaman bir basamak ötesini düşünerek müşterilerimizin modern gereksinimlerine yeni profesyonel çözümler üretmeye kendini adamış bir gruptur.

UĞUR Group, 50 yıldan fazla olan tecrübesiyle, üretim, donatım, teknik eğitim, lojistik bilgi toplama ve hızlı-etkin destek konularında üst düzey ve etkili çözüm üreticisi olarak güçlü ve yeri doldurmaz bir konuma yükselmiştir..

İlk proje planlamasından, donatımından ve ilgi alanındaki garanti periyodunun yönetiminden başlayan tüm sürecin başarıyla yönetilmesi, grubumuzun ana uzmanlık alanı içindedir.

Bir kez daha vurgulamak isterim ki;

Ülkesine ve dünyaya kattığı değerlere dayanarak “yarınları bugünden tesis etmek” erdemiyle çalışacağımıza UĞUR Group adına söz veriyorum.

En derin saygılarımla;

Yönetim Kurulu Başkanı

UĞUR BARLIK

CEO' nun Not Defterinden


Değerli Dostlarımız,

Uğur Grup kendisine, gelişen dünya ve zorlaşan rekabet şartlarına hızlı cevap verebilecek bir firma hüviyeti kazandırırken, sürdürülebilir ticari gelişmeyi gaye edinerek sizlere inovatif ürünler, üretimde kalite, yenilikçi iş anlayışı sunmanın yanında üretim ve süreç verimliliğinizi artırarak beklentinin üzerinde kusursuz servis hizmetleriyle karşınıza çıkmaya devam etmektedir. İşletmemizin bu anlayışı tedarikçilerinden, müşterilerine uzanan kazan - kazan ilkesine dayalı kalıcı dostluklar edinmesine vesile olmuştur.

1955’te ticari yolculuğuna çıkan Uğur Grup, var olan 11 şirketinin temellerini günün koşullarını değerlendirip, un makinaları imalatına başlayarak atmıştır, müşterilerine Un fabrikası işletme sürecini ve makinalarını daha iyi anlatmak amacıyla bir çeşit pilot tesis olan küçük un fabrikası bünyemize eklemiştir. Bu tesis 1990’lı yıllarda büyüyen bugünkü 500 tonluk un fabrikasının temelini de oluşturmuştur.

Zamanla un makineleri ve yem üretimi dışına çıkarak farklı birçok sektörlerde yatırımlara başlayan Uğur Grup, makine, un, yem ve turizm gibi alanlarda başarılı performansını sürdürürken, önceki yatırımlarla ilişkili olarak 2002 yılında Uğur İnşaat Şirketinin temellerini atmıştır. Bireylerin daha iyi yerlerde, daha iyi koşullarda yaşam alanları kurma fikriyle yola çıkarak, Ankara’nın en iyi semtlerinden Çayyolunda 102 konutluk site inşa etmiştir. Gruba dahil olan UBA INŞAAT Yurtdışındaki inşaat faaliyetlerini sürdürmekte, hastane, okul, köprü, otel, konut projeleri yapmaktadır. Uğur Grup, 2007 yılında yatırımlarına bir yenisini ekleyerek bağlı sektörlerden Hitit Yalıtım ve Yapı Malzemeleri San. Ve Tic. Ltd. Şirketini bünyesine eklemiştir.

Ana faaliyet alanı olan un makineleri üretimiyle yurtiçinde ve yurtdışında 40’dan fazla ülkede anahtar teslim un fabrikaları kurmaya devam etmektedir. Faaliyet gösterdiği alanlarda kısa sürede sektörün lider ve öncü firmalarından olmayı başarmıştır.

2011 Yılında Uğur Grup’un odak sektörü olan değirmenciliği tamamlayıcılığı açısından ülkemiz ve coğrafyamız ihtiyaçları gözetilerek, Çelik Tahıl Depolama projelerine cevap verecek, Tekirdağ – Çorlu Serbest Bölgesinde 42.000 m² açık alan ve 16.000 m² kapalı alan üzerine kurulan BBCA Storex yatırımı gerçekleştirilmiştir. Sektörün, mevcut en son teknolojisi ve üretim kalitesini, çözüm odaklı iş anlayışıyla birleştiren BBCA Storex, anahtar teslim entegre tesis projeleriyle en iyi kalitedeki hizmeti sunup, ülkesini temsil etmeye devam edecektir.

Uğur Grup; Makine üretiminden tarım ürünleri üreten fabrika kurmaya; silo üretimine, sistem otomasyonundan inşaat alanına, turizm sektörüne büyüyen ve gelişen bir yelpazede müşterilerine kaliteli hizmeti kaliteli iş gücü ile hizmet verme gayesiyle ihtiyaçlara cevap vermeye devam etmektedir.

Grubumuz Dünya ve Türkiye genelindekini konumunu, kaliteyi her adımda uygulama mantalitesiyle, sektörün gerektirdiği kalite güvence sertifikalarını alarak faaliyet alanlarındakini yerini sağlamlaştırdı. AR-GE’ye verdiğimiz önem ve yatırımlar, tecrübeli mühendis ve yetenekli teknisyenlerden kurulu ekibimiz, yatırım ve çalışmalarımızla yüzde yüz müşteri memnuniyeti amaçlanmaktadır.

Uğur Grup, üretim kalitesini artırmak amacıyla; üretim bantlarına, Türkiye’de sadece Uğur Makine üretim tesislerinde bulunan, Türkiye’nin En Büyük Lazer Kesim Hattını dahil etmiştir.

Gerek dünyanın, gerekse Türkiye’nin içinde bulunduğu zorlu ticari koşullarda Uğur Grup hedefe bağlılık, geleceği görebilme ve zoru başarma inancı ile yerini yeni yatırımlarla daha da sağlamlaştırmaktadır.

Bu amaçla 2015 ve 2016 yıllarında iki fazda bitirilmesi planlanan, sektörün dünyadaki en büyük yatırımlardan birine imza atarak, 130.000 m²’lik saha içerisinde 72.000 m² üretim-montaj-depolama –yedek parça-servis ve mühendislik birimlerini kapsayan üretim tesisine taşınacaktır.
Yalın iş anlayışla en uygun, en kaliteli, en hızlı hizmeti vermeyi amaçlayan Uğur Grup, yeni tesisi ile birlikte sektördeki öncü konumunu pekiştirmekte, bu yatırımla müşterilerinin güvenini artırmakta böylesine bir tesisi ülke ve bölgesine kazandırmanın haklı gururunu çalışanları ve siz çözüm ortakları ile paylaşmaktadır.

UĞUR Grup daimi olarak Türk Ekonomisine katkıda bulunma ilkesi ile yaptığı her işte en iyiyi hedefleyip, alanlarında öncü olan, hem teknoloji anlamında hem de finansal anlamda gücünü kanıtlayan lider şirketleriyle sizlere hizmet vermeye devam edecektir.

Uğur Grubunun öncü ve yenilikçi adımlarını inşa etmeye hep birlikte devam edeceğiz.

Okçul Barlık

Kuruluşundan günümüze modern çağın gereklerine uygun olarak, çalışanlarımıza güvenilir, heyecan ve gurur veren bir çalışma ortamı yaratarak, şirketimizin sürekli başarısında en büyük etken olan çalışan memnuniyetinin devamlılığını sağlamak; müşterilerinin beklentilerini aşarak karşılayan, topluma karşı sorumlu ve etik değerlere önem veren, yüksek nitelikli çalışanlarının bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirip; potansiyellerini ortaya çıkarıp; sürekli üstün performans göstermelerini sağlayarak, en çok tercih edilen şirket olmak ve bu konumu korumaktır.

Her alanda gelişen ve ülkemizin önde gelen bir firması olarak, tahıl makineleri üretimi ve bu alanda anahtar teslimi fabrika kurma yolunda, dünyada alternatifi olmayan lider bir firma konumuna erişmektir.

ISMS Quality Policy


TS EN ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemin ana teması; Uğur Makina San. Tic. Ltd. Şti. Yazılım Hizmetlerinde; insan, alt yapı, yazılım, donanım, müşteri bilgileri, kuruluş bilgileri, üçüncü şahıslara ait bilgiler ve finansal kaynaklar içerisinde bilgi güvenliği yönetiminin sağlandığını göstermek, risk yönetimini güvence altına almak, bilgi güvenliği yönetimi süreç performansını ölçmek ve bilgi güvenliği ile ilgili konularda üçüncü taraflarla olan ilişkilerin düzenlenmesini sağlamaktır.

Bu doğrultuda BGYS Politikamızın amacı;

 •   İçeriden veya dışarıdan, bilerek ya da bilmeyerek meydana gelebilecek her türlü tehdide karşı  Uğur Makine San. Tic. Ltd. Şti.bilgi varlıklarını korumak,  bilgiye erişebilirliği iş prosesleriyle gerektiği şekilde sağlamak, yasal mevzuat gereksinimlerini karşılamak,
 •   Yürütülen tüm faaliyetlerde Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin üç temel öğesinin sürekliliğini sağlamak.
  •           Gizlilik: Önem taşıyan bilgilere yetkisiz erişimlerin önlenmesi,
  •           Bütünlük: Bilginin doğruluk ve bütünlüğünün sağlandığının gösterilmesi,
  •           Erişebilirlik: Yetkisi olanların gerektiği hallerde bilgiye ulaşılabilirliğinin gösterilmesi,
 •   Sadece elektronik ortam da tutulan verilerin değil; yazılı, basılı, sözlü ve benzeri ortam da bulunan tüm verilerin güvenliği ile ilgilenmek.
 •   Bilgi Güvenliği Yönetimi eğitimlerini tüm personele vererek bilinçlendirmeyi sağlamak.
 •   Bilgi Güvenliğindeki gerçekte var olan veya şüphe uyandıran tüm açıkların, BGYS Ekibine rapor etmek ve BGYS Koordinatörü tarafından soruşturulmasını sağlamak.
 •   İş süreklilik planları hazırlamak, sürdürmek ve test etmek.
 •   Bilgi Güvenliği konusunda periyodik olarak değerlendirmeler yaparak mevcut riskleri tespit etmek. Değerlendirmeler sonucunda, aksiyon planlarını gözden geçirmek ve takibini yapmak.
 •   Sözleşmelerden doğabilecek her türlü anlaşmazlık ve çıkar çatışmasını engellemek.
 •   Bilgiye erişebilirlik ve bilgi sistemleri için iş gereksinimlerini karşılamaktır.
Genel Müdür
Uygun BARLIK